راهنمای استفاده از دیتالاگر آف لاین مدل ICB-3UG

راهنمای استفاده از دیتالاگر آف لاین مدل    ICB-3UG – طبق دستورالعمل زنجیره سرد در هنگام ارسال/توزیع داروهای یخچالی  جهت نظارت دما و جمع آوری مستندات در طول فرآیند توزیع یک عدد دیتالاگر در داخل کلد باکس کنار کالاهایی یخچال قرار داده می شود و اطلاعات دما و رطوبت در طی فرآیند ارسال و توزیع ثبت می شود .

 

خرید دیتالاگر

مشخصات دیتالاگر ICB-3UG

قابلیت نصب حسگر خارجی دما و رطوبت و استفاده همزمان از دو حسگر داخلی و بیرونی

قابلیت شارژ باتری

قابلیت ارسال مستقیم  اطلاعات گراف به پرینتر

قابلیت برنامه ریزی  جهت ارسال اطلاعات از طریق شبکه وای فای و شبکه اینترنت داخلی شرکت به سرور مرکزی

قابلیت مشاهده و ارسال اطلاعات از طریق گوشی همراه

قابلیت برنامه ریزی از لحاظ فواصل اندازه گیری و نحوه شروع اتمام عملیات

قابلیت ثبت شماره سند حمل/توزیع

قابلیت تعریف مشخصات دیتالاگر

 

راهنمای حرید دیتالاگر

کلیدهای موجود بر روی دیتالاگر ICB-3UG

بر روی دیتالاگر پنج کلید وجود دارد .

کلید شروع  با رنگ سبز 

دکمه سبز دیتالاگر

با فشردن این کلید دیتالاگر شروع به ثبت دما و رطوبت  می نماید و کلمه log بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود  با فشردن دوباره این کلید ثبت اطلاعات متوقف می شود و کلمه waitدر صفحه نمایش ظاهر می شود .

کلید ارسال اطلاعات با شبکه وای فای با رنگ قرمز  دکمه قرمز دیتالاگر

 

 

با فشردن این کلید ابتدا  صفحه نمایش روشن می شود . در صورت فشردن کلید بمدت ۵ ثانیه وای فای دیتالاگر روشن شده و اقدام به جستجو شبکه های در دسترس می نماید و علامت شبکه بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود . در صورت یکسان بود IP  و آدرس تنظیم شده برروی دیتالاگر با شبکه مرکز اتصال بین دیتالاگر و وای فای مرکز برقرار شده و اطلاعات ارسال می شود و در نهایت بر روی صفحه نمایش علامت  ظاهر می شود . در صورت عدم موفقیت ارسال اطلاعات علامت خطا بر روی صفحه نمایش دیتالاگر ظاهر می شود . در هردو اتفاق لازم است با فشردن دکمه زرد پرینتر وای فای دستگاه را خاموش نماید تا باتری دیتالاگر تخلیه نشود.

کلید پرینتر با رنگ زرد

دکمه پرینت دیتالاگر     

با اتصال دیتالاگر به یک پرینتر و فشردن این کلید  امکان پرینت گراف موجود در دیتالاگر فراهم  شده است . بعد از ارسال اطلاعات از طریق شبکه وای فای با فشردن کلید پرینتر وای فای دیتالاگر خاموش می شود .

 

کلید reset با رنگ خاکستری                                                       

جهت به روزرسانی صفحه و بروزرسانی دستگاه استفاده می شود .

کلید برنامه program

جهت برنامه ریزی دوباره دستگاه مورد استفاده قرا ر می گیرد .

 

نمای دیتالاگر

دیتالاگر

صفحه نمایش دیتالاگر

در حالت عادی جهت کاهش مصرف باطری صفحه نمایش دستگاه خاموش می باشد جهت ظاهر شدن صفحه نمایش کلید قرمز ارسال را چند ثانیه فشار دهید . اطلاعات قابل نمایش در صفحه دما ، رطوبت ،ساعت ، تاریخ شمسی  و وضیعت دستگاه در حال log یا  wait است .

 

صفحه نمایش دیتالاگر

 

نحوه جستجو اطلاعات جمع آوری شده دیتالاگرها

جهت ایجاد ارتباط بین اطلاعات جمع آوری شده با سیستم جامع شرکت در سند ارسال انبار مرکزی و سند توزیع مراکز فیلد جدیدی جهت انتخاب دیتالاگر مورد استفاده در آن مسیر ایجاد شده است تا کاربران بتوانند شماره  سریال دیتالاگری را که در مسیر ارسال یا توزیع استفاده می نمایند را مشخص نمایند . با توجه به شماره دیتالاگر تاریخ ارسال یا توزیع و شماره سند ارسال و توزیع می تواند گراف و اطلاعات دما طول مسیر ارسال/توزیع هر یک از کالاها را استخراج و بررسی نمود.

 

تنظیمات دیتالاگر

تنظیمات دیتالاگر آفلاین

راهنمای استفاده از دیتالاگر

نحوه تنظیمات دیتالاگر

بعدا از نصب نرم افزار دیتالاگر بر روی رایانه کلید ارسال دیتالاگر چند ثانیه فشار دهید تا صفحه نمایش دیتالاگر ظاهر شده و اتصال با نرم افزار برقرار شود . در صفحه مشخصات اطلاعات فعلی دستگاه قابل مشاهده است . در این قسمت می توانید تنظیمات جدید وارد نمایید . فواصل اندازه گیری دما، نحوه شروع به کار دستگاه ، حداکثر رکورد های ثبت شده در این قسمت تعریف می شود بعد از تعریف تنظیمات جدید با کلید         اطلاعات بر روی دستگاه برنامه ریزی و آپلود می شود. فواصل اندازه گیری حداقل ۵ دقیقه باشد . در صورت استخراج اطلاعات بصورت روزانه شماره سند توزیع /حمل را در تنظیمات دیتالاگر وارد نمایید در غیر اینصورت این فیلد را خالی بگذارید .

 

نحوه تنظیمات دیتالاگر

 

تعداد ثبت مجاز : این ایکون به شماره کمک می کند تا تعداد مشخصی از دیتا در دیتالاگر ثبت شود در صورت تنظیم فواصل هر پنج دقیقه به ازاء هر ساعت ۱۲ رکورد ثبت خواهد شد و اگر شما طول مسیر توزیع یا ارسال فقط ۸ ساعت باشد با وارد کردن عدد ۹۶ دیتالاگر فقط هشت ساعت کارخواهد کرد وبعد از آن خاموش می شود . در صورت خالی گذاشتن این آیکون ثبت دیتا تا زمان فشار دادن کلید استارت وظاهر شدن کلمه wait ادامه خواهد داشت .

 

جهت تنظیمات وای فای دیتا لاگر وارد قسمت ارتباطات نرم افزار شده آدرس و ipوارد نمایید . و تنظیمات در دستگاه ذخیره نمایید .

 

نحوه تنظیم دیتالاگر

محل استقرار دیتالاگر  

پس از تنظیمات دیتالاگر موزع موظف است کلید استارت دیتالاگر فشار داده تا کلمه log بر روی صفحه نمایش لاگر ظاهر شود و سپس دیتالاگر مورد استفاده باید در داخل قوطی مقوایی یا کیسه حباب دار ، در کنار داروهای یخچالی  در میانه بالای بار قرار داده شود . بعد از اتمام فرآیند توزیع موزع باید کلید استارت دوباره جهت توقف ثبت فشار دهد تا کلمه wait بر روی صفحه نمایش ظاهر شود.

استخراج اطلاعات ذخیره شده در دیتالاگر و ارسال به سرور مرکزی

در قسمت دریافت نمودار می توان اطلاعات ذخیره شده را از دیتالاگر استخراج و به شکل نمودار ، جدول یا فایل PDFذخیره نمود. اطلاعات استخراج شده قابلیت ارسال از طریق شبکه وای فای یا در بستر شبکه به سرور مرکزی شرکت را دارند . فایل text دریافت شده از دیتالاگر قابلیت تبدیل به فایل اکسل را دارد . فایل های استخراجی از دیتالاگر بر حسب شماره لاگر و تاریخ شروع ثبت اطلاعات و شماره سند حمل/توزیع ذخیره می شوند.

 

استخراج اطلاعات

فواصل استخراج اطلاعات دیتالاگر:

انبار مرکزی : مسئول سردخانه انبار مرکزی موظف است بعد از برگشت دیتالاگر به انبار اقدام به ارسال اطلاعات به سرور مرکزی نمایید .  ویک نسخه از اطلاعات استخراج شده در کامپیوتر مرکز نگهداری نموده  ودستگاه دوباره برای ارسال جدید تنظیم نماید .

مراکز توزیع : مسئول عملیات در مراکز توزیع موظف است بر حسب شرایط مرکز حداکثر هر هفته قبل از شروع تعطیلات اطلاعات دیتالاگر را استخراج ، علاوه برارسال به سرور مرکزی در کامپیوتر مرکز ذخیره و دیتالاگر را جهت استفاده مجدد تنظیم نماید .

 

راهنمای استفاده از دیتالاگر

 مشاهده اطلاعات جمع آوری شده در سرور مرکزی :

با دسترسی ایجاد شده برای هریک از مراکز امکان مشاهده اطلاعات ذخیره شده هریک از دیتالاگرها براساس شماره لاگر و تاریخ  شروع  ثبت دیتالاگر قابل استخراج است . بدین ترتیب می توان با مشخص نمودن شماره لاگر مورد استفاده در سند حمل/توزیع بین اطلاعات جمع آوری شده ارتباط برقرار نمود .

 

مشاهده اطلاعات دیتالاگر